Pogoda na 5 dni: zima pokaże nieco bardziej surowe oblicze

[object Object]
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com
wideo 2/21

W nadchodzących dniach odczujemy nieco typowo zimowej pogody. Pojawią się opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, zrobi się ślisko, termometry będą pokazywać temperaturę niższą niż 0 stopni Celsjusza. Miejscami może też silniej powiać.

Wtorek zapowiada się pochmurno z opadami. Na wschodzie i południowym wschodzie pojawi się do 5-10 litrów deszczu na metr kwadratowy. W pozostałej części Polski będzie to deszcz ze śniegiem i mokry śnieg rzędu 1-5 centymetrów. Uwaga, będzie ślisko. Temperatura maksymalna sięgnie od 1 stopnia Celsjusza na Ziemi Gorzowskiej, przez 3 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na Podkarpaciu. Wschodni i północno-wschodni wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, ale okresami może przybierać na sile i w porywach na północy i wschodzie rozpędzać się do 50-60 kilometrów na godzinę.

Środa na południu będzie pochmurna z przejaśnieniami. W innych regionach wystąpi zachmurzenie duże z opadami deszczu ze śniegiem do 1-5 l/mkw., a na zachodzie mokrego śniegu do 1-3 cm. Zrobi się ślisko. Termometry pokażą maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu.

Prognozowane opady w ciągu najbliższych dni (Ventusky.com)
Prognozowane opady w ciągu najbliższych dni (Ventusky.com)Ventusky.com

Miejscami zrobi się mroźno

Czwartek przyniesie pochmurną aurę z niewielkimi opadami śniegu do 1-2 cm, a na południu deszczu ze śniegiem do 2 l/mkw. Będzie ślisko. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 0 st. C na Dolnym Śląsku, przez 2 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu i północnego zachodu. Okresami może przybierać na sile.

Na piątek prognozuje się pochmurną aurę z przejaśnieniami na południu. Mieszkańcy północy powinni spodziewać się słabych opadów śniegu o sumie mniejszej niż centymetr. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 0 st. C w centrum kraju, do 2 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr z południowego zachodu i zachodu powieje słabo i umiarkowanie.

Sobota upłynie pod znakiem pochmurnego nieba. Temperatura maksymalna sięgnie od -3 st. C na Podlasiu, przez -1 st. C w centrum kraju i na południu, do 0 st. C na Wybrzeżu. Powieje słaby, zachodni wiatr.

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Autor: kw/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości