Najnowsze

Pogoda na 5 dni: żar będzie trudny do wytrzymania

Najnowsze

Dorota Gardias o pogodzie
Dorota Gardias o pogodzietvn24
wideo 2/21

Najbliższe dni w całej Polsce będą wypełnione dużą ilością słońca, a to oznacza, że fala upałów stanie się jeszcze bardziej dotkliwa. W cieniu prognozujemy maksymalnie nawet 34 stopnie Celsjusza.

W czwartek będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Nizinie Szczecińskiej i 32 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z południowego wschodu i wschodu.

Na piątek również dla całego kraju synoptycy prognozują słoneczną aurę. Termometry pokażą maksymalnie od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Nizinie Szczecińskiej i 33 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Prognoza pogody na weekend

Wyłącznie pod znakiem słońca zapowiada się cały weekend. W sobotę temperatura maksymalna sięgnie od 28 st. C na Suwalszczyźnie do 33 st. C na Nizinie Szczecińskiej. W niedzielę natomiast na termometrach zobaczymy maksymalnie od 29 st. C na Suwalszczyźnie do 34 st. C na Dolnym Śląsku. Przez całą końcówkę tygodnia będzie wiać z kierunku południowo-wschodniego, słabo i umiarkowanie.

Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky)
Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky)Ventusky

Upał w całym kraju

Poniedziałek nie przyniesie zmian w pogodzie. Nadal na niebie będzie królować słońce. Temperatura maksymalna wyniesie od 30 st. C na Suwalszczyźnie do 34 st. C na na Dolnym Śląsku. Wiatr ze słabą i umiarkowaną siłą powieje z południowego wschodu.

Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky)
Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky)Ventusky

Autor: ps / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/Ventusky

Pozostałe wiadomości