Najnowsze

Pogoda na 5 dni: wyraźne ochłodzenie i chwila wytchnienia od burz

Najnowsze

Prognozowana temperatura w najbliższych dniachVentusky.com
wideo 2/9

W najbliższych dniach pojawią się przelotne opady deszczu. W weekend mogą powrócić gwałtowne zjawiska.

Środa upłynie pod znakiem pogodnej aury. Termometry pokażą od 20 stopni Celsjusza na Pomorzu do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu.

Przelotny deszcz

W czwartek będzie pogodnie niemal w całej Polsce. Tylko na Mazurach, Podlasiu i Suwalszczyźnie przelotnie popada deszcz o sumie 1-3 litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 19 st. C na Mazurach i Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Na piątek synoptycy prognozują przelotne opady deszczu i burze, podczas których spadnie do 10-30 l/mkw. Lokalnie może pojawić się też grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Pomorzu do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. W porywach burzowych rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na czwartek i piątektvnmeteo.pl
Prognozowane opady w najbliższych dniachVentusky.com

W weekend zagrzmi i popada

Sobota upłynie pod znakiem pogodnej aury na zachodzie kraju. Poza tym przelotnie popada deszcz, a na wschodzie pojawią się burze. Podczas wyładowań spadnie do 10-30 l/mkw., a lokalnie może spaść grad. Termometry pokażą od 21 st. C na Pomorzu do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 km/h

W niedzielę będzie pogodnie tylko na wschodzie Polski. W pozostałych regionach wystąpią przelotne opady deszczu i burze, podczas których spadnie do 10-30 l/mkw. Lokalnie może pojawić się grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, w porywach burzowych powieje do 90 km/h.

Prognoza pogody na sobotę i niedzielętvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w najbliższych dniachVentusky.com

Autor: anw/aw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/ventusky.com