Najnowsze

Pogoda na 5 dni: wraz z upałami pojawią się gwałtowne zjawiska

Najnowsze

Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky)
Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky)Ventusky
wideo 2/21

Kolejne dni nie przyniosą ulgi od wysokich wartości temperatury, a dodatkowo możemy spodziewać się gwałtownej i dynamicznej pogody w postaci burz. Towarzyszyć im będą silne porywy wiatru oraz grad.

Niedziela zapowiada się słonecznie, tylko na samym wschodzie po południu możliwy jest przelotny deszcz i burze. Mogą im towarzyszyć opady rzędu 5-15 litrów wody na metr kwadratowy oraz grad. Na termometrach zobaczymy od 28 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 35 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie do 90 kilometrów na godzinę. Powieje z południowego wschodu.

Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky)
Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky)Ventusky

Nadal upalnie

Początek tygodnia przyniesie na zachodzie i południu Polski przelotne deszcze i burze z opadami rzędu 10-20 l/mkw. Niewykluczone jest, że sypnie gradem. Poza tym powinno być pogodnie. Temperatura wyniesie od 29 st. C na Suwalszczyźnie do 33 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który w porywach burzowych może rozpędzić się do 90 km/h.

Wtorek upłynie pod znakiem pogodnej aury na Pomorzu Zachodnim. W pozostałych regionach spodziewamy się deszczu i burz, którym może towarzyszyć opad od 10 do 20 l/mkw. W najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od 27 st. C na Pomorzu do 31 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, a w porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h. Powieje ze wschodu.

Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky)
Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky)Ventusky

Burzowo w całym kraju

Środa nie przyniesie wytchnienia od deszczu i burz w całym kraju. Zjawiskom mogą towarzyszyć opady rzędu 10-20 l/mkw. oraz grad. Termometry pokażą od 25 st. C na Pomorzu do 31 st. C na Podkarpaciu. Wschodni, słaby i umiarkowany wiatr w porywach burzowych osiągnie do 90 km/h.

Czwartek także będzie deszczowy i burzowy. Spadnie do 10-20 l/mkw., niewykluczone są też opady gradu. Na termometrach już bez upału, pokażą od 24 st. C na Pomorzu do 29 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie do 90 km/h. Powieje z południowego wschodu, czasami jego kierunek może skręcać na północ.

Prognozowane porywy wiatru w ciągu kolejnych dni (Ventusky)
Prognozowane porywy wiatru w ciągu kolejnych dni (Ventusky)Ventusky

Autor: //dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości