Pogoda na 5 dni: weekend będzie burzowy. A co czeka nas dalej?

[object Object]
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com
wideo 2/21

Burze nie ustąpią przez najbliższe dni. Będzie się chmurzyć i błyskać, spadnie intensywny deszcz i powieje silniejszy wiatr. We wtorek na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 stopnie.

Sobota przyniesie nam zmienne zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. W zachodniej części kraju pojawią się burze, którym towarzyszyć będą opady do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna sięgnie od 14 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 17 st. C na Podkarpaciu. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Jaki będzie weekend

Niedziela upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu. Na Pomorzu mogą pojawić się burze z opadami do 10-20 l/mkw. i porywy wiatru do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st. C na Pomorzu do 18 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Pogoda na kolejny tydzień

W poniedziałek należy się spodziewać małego i umiarkowanego zachmurzenia. Termometry pokażą maksymalnie od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Z południa powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Wtorkowe niebo pokryje się zmiennym zachmurzeniem. Pojawią się także przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 20 st. C na Pomorzu do 24 st. C na Podkarpaciu. Ze zmiennych kierunków powieje umiarkowany i dość silny wiatr, który okresami w porywach rozpędzi się do 40-60 km/h.

W środę także wystąpi zmienne zachmurzenie. Na zachodzie i w centrum przelotnie popada. Temperatura maksymalna sięgnie od 15 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 20 st. C na Podkarpaciu. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Okresami jego porywy mogą być silniejsze.

Prognozowane opady w najbliższych dniach (Ventusky.com)
Prognozowane opady w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Autor: kw/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/ventusky.com

Pozostałe wiadomości