Najnowsze

Pogoda na 5 dni: upalnie, słonecznie, z burzowymi epizodami

Najnowsze

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com
wideo 2/9

Upalna aura nie ustąpi w ciągu najbliższych dni. Na termometrach zobaczymy do 30-33 stopni Celsjusza. We znaki mogą dać się jednak burze, którym lokalnie towarzyszyć będzie grad.

Niedziela na Kaszubach, Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu oraz Przedgórzu Sudeckim i Pogórzu Karpackim zapowiada się pogodnie. W pozostałej części kraju wystąpią przelotny deszcz i burze, którym towarzyszyć będą opady o sumie do 10-30 litrów deszczu na metr kwadratowy, a lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 28 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 33 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, ale w porywach burzowych powieje z prędkością do 90 kilometrów na godzinę.

Pogoda na nowy tydzień

Poniedziałek pogodnie rozpocznie się na Kaszubach, Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu. Poza tymi regionami należy spodziewać się przelotnego deszczu i burz z opadami rzędu 10-30 l/mkw. oraz lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna sięgnie od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr ze wschodu będzie słaby i umiarkowany, ale w porywach burzowych może osiągać do 90 km/h.

Wtorek przyniesie na ogół słoneczną aurę, tylko na południowym wschodzie pojawią się przelotne opady deszczu i burze z opadami o sumie 10-20 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 25 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Pomorzu Zachodnim. Słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu podczas burz może osiągać do 90 km/h.

Prognozowane opady w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Dużo słońca

Środa również będzie słoneczna. Termometry pokażą maksymalnie od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wschodni i południowo-wschodni powieje słabo i umiarkowanie.

Na czwartek prognozuje się dużo słońca w całym kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 st. na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr z południowego wschodu będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Autor: kw / Źródło: tvnmeteo.pl