Najnowsze

Pogoda na 5 dni: ukrop. Nie zabraknie także burz z ulewnym deszczem

Najnowsze

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com
wideo 2/9

Najbliższe dni upłyną pod znakiem burz. W całym kraju będzie bardzo gorąco, a miejscami nawet upalnie. Będą takie regiony, gdzie termometry pokażą 33 stopnie Celsjusza.

W sobotę będzie na ogół słonecznie. Synoptycy prognozują, że w Małopolsce, na Suwalszczyźnie, Podkarpaciu, Ziemi Łódzkiej, częściowo na Śląsku i w Wielkopolsce możliwe są popołudniowe burze. Podczas wyładowań spadnie do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr w porywach powieje do 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 33 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu.

Do 32 stopni

Niedziela na północy i wchodzie kraju upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu i burz, podczas których spadnie do 10-20 l/mkw., a porywy wiatru sięgną 80 km/h. Poza tym będzie słonecznie. Termometry pokażą od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr ze wschodu będzie wiał słabo i umiarkowanie.

W poniedziałek na północy i zachodzie kraju wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie. Poza tym zagrzmi. Podczas burz spadnie do 10-30 l/mkw., wiatr w porywach osiągnie do 80 km/h. Na termometrach zobaczymy od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, wschodni wiatr.

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Burze

Wtorek na Podkarpaciu upłynie pod znakiem przelotnego deszczu i burz, podczas których powieje wiatr z prędkością do 80 km/h i spadnie do 10-20 l/mkw. Pozostałe regiony będą mogły cieszyć się słonecznym dniem. Temperatura maksymalna sięgnie od 25 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu.

Środa zapowiada się słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Potencjalny rozwój burz w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Autor: kw,anw/dd / Źródło: tvnmeteo.pl