Najnowsze

Pogoda na 5 dni: szykuje się "rewolucja w pogodzie, jakiej dawno nie widzieliśmy"

Najnowsze

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach w Europie
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach w EuropieVentusky.com
wideo 2/20

W nadchodzących dniach wystąpią opady deszczu, które miejscami mogą być intensywne. Po weekendzie termometry pokażą 26 stopni Celsjusza, a niewykluczone, że i więcej. - Nie chcę obiecywać, że zbliżymy się do 30 stopni, ale będzie na to potencjał w atmosferze – mówił prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

Pod koniec tygodnia szykuje się radykalna zmiany pogody. - To będzie taka rewolucja w pogodzie, jakiej dawno nie widzieliśmy – mówił na antenie TVN24 Tomasz Wasilewski. - Od niedzieli stanie się coś zupełnie innego w tym pogodowym świecie, napłynie tak ciepłe powietrze, że na termometrach będzie 26-27 stopni – dodał. - Nie chcę obiecywać, że zbliżymy się do 30 stopni, ale będzie na to potencjał w atmosferze – mówił.

Pogoda na 5 dni

W czwartek pogodna aura dopisze mieszkańcom Podkarpacia, Lubelszczyzny i Podlasia. Poza tym wystąpią przelotne opady deszczu o sumie 1-6 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie od 10 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 14 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany i dość silny południowo-zachodni wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę. W górach możliwe są zjawiska fenowe, co oznacza, że wystąpi ciepły i suchy wiatr wiejący w kierunku dolin. Na Śnieżce i Kasprowym Wierchu w porywy mogą sięgać 120 km/h.

Wiele deszczowych miejsc

Piątek upłynie pod znakiem dość intensywnych opadów deszczu o sumie 5-10 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 st. C na Pomorzu do 14 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Na sobotę synoptycy prognozują przelotne opady deszczu o sumie 1-5 l/mkw. Tylko na zachodzie i południu kraju będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 10 st. C na Suwalszczyźnie do 15 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr.

Powieje halny

Niedziela zapowiada się pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, południowy, w porywach rozpędzi się do 50 km/h. W Tatrach będzie wiał halny.

Poniedziałek upłynie pod znakiem słonecznej aury. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, południowy i południowo-wschodni, w porywach osiągnie do 50 km/h. W Tatrach powieje halny.

Autor: anw/map / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości