Najnowsze

Pogoda na 5 dni: przed nami gorący początek tygodnia

Najnowsze

[object Object]
Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky)Ventusky
wideo 2/21

Opady deszczu i burze w ciągu najbliższych dni będą się pojawiać, ale to głównie słońca możemy się spodziewać. W niektórych miejscach temperatura maksymalna sięgnie nawet 27 stopni Celsjusza.

W niedzielę będzie na ogół słonecznie. Około południa na krańcach wschodnich zacznie się chmurzyć i po południu wystąpią tam przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie także burze z opadami rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy i porywami wiatru osiągającymi prędkość 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

Słonecznie i nawet 27 stopni

Na poniedziałek dla Podkarpacia i Lubelszczyzny synoptycy prognozują przelotne opady deszczu i burze. W trakcie wyładowań atmosferycznych spadnie tam do 10-20 l/mkw., a wiatr w porywach rozpędzi się do 60-80 km/h. Poza tym można spodziewać się słonecznej aury. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 23 st. C na Podlasiu do 27 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, z kierunku północnego.

Wtorek upłynie pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia. Temperatura maksymalna sięgnie od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Pomorzu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny.

Prognoza pogody na poniedziałek i wtorektvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky)
Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky)Ventusky

Popada, miejscami będzie burzowo

W środę pojawią się przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie od 21 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 25 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać słaby i umiarkowany północno-zachodni wiatr.

Czwartek zapowiada się ze zmiennym zachmurzeniem. Wystąpią także przelotne opady deszczu i burze. Tam, gdzie zagrzmi, spadnie do 10-20 l/mkw., a w porywach powieje do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 st. C na Pomorzu do 26 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Prognoza pogody na środę i czwartektvnmeteo.pl
Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky)
Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky)Ventusky

Autor: ps/map / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/Ventusky

Pozostałe wiadomości