Najnowsze

Pogoda na 5 dni: Pogodowe zamieszanie nad Polską. Ciepło, chłód, słońce, front z deszczem i burzami

Najnowsze

Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni 20-08 (Ventusky)
Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni 20-08 (Ventusky)Ventusky
wideo 2/21

Wędrówka niżów, wyżów i frontów nad naszą częścią kontynentu przyniesie Polsce kapryśną pogodę. W ciągu kolejnych dni czekają nas burze i obfite opady deszczu, choć na spokojną aurę i pogodne niebo też można liczyć. Po weekendzie znacznie się ochłodzi.

Wpływ niżu znad Skandynawii na pogodę w Polsce słabnie, front chłodny odsuwa się znad wschodnich regionów kraju. W sobotę Polska znajdzie się w zasięgu pogodnego wyżu znad Alp. Chłodne masy powietrza polarnego ustąpią miejsca na zachodzie, południu i w centrum cieplejszym masom z południa.

W niedzielę na pogodę wpływać będzie jeszcze układ wyżowy, jednak kraj zacznie dostawać się od zachodu pod wpływ niżu znad Morza Północnego i Niderlandów. Nad zachodnie regiony wkroczy front deszczowo-burzowy. W poniedziałek i wtorek niż przetoczy się nad krajem, niosąc obfite opady deszczu oraz burze. Od środy natomiast rządy przejmie spokojny wyż znad Wysp Brytyjskich.

Prognoza pogody na weekend

Sobota upłynie pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia. Na północy i wschodzie kraju okresami może wzrosnąć do dużego i tam przelotnie popada deszcz, do 5 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Kaszubach, przez 23 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany.

Drugi dzień weekendu zapowiada się pogodnie, jedynie na zachodzie kraju zachmurzenie będzie stopniowo wzrastać do dużego, a po południu i wieczorem pojawią się przelotne opady deszczu o sumie do 5-15 l/mkw. oraz burze. Termometry pokażą maksymalnie od 22 st. C na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie, przez 27 st. C w centrum kraju, do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowy, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr. W trakcie burz będzie silny, w porywach osiągając prędkość do 90 km/h.

Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałektvnmeteo.pl
Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni 20-08 (Ventusky)
Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni 20-08 (Ventusky)Ventusky

Pogoda po weekendzie - ochłodzenie, chmury i deszcz

Na poniedziałek synoptycy zapowiadają umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste. Od zachodu w głąb kraju będą przemieszczać się opady deszczu rzędu 10-30 l/mkw. oraz burze z gradem. Temperatura osiągnie maksymalnie od 16 st. C na Suwalszczyźnie, przez 22 st. C w centrum kraju, do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr będzie skręcał na północny zachód. Okaże się umiarkowany i dość silny, a w czasie wyładowań atmosferycznych silny, w porywach do 90 km/h.

We wtorek czeka nas duże zachmurzenie z opadami deszczu do 10-20 l/mkw. Szanse na przejaśnienia i suchą aurę są tylko w północnych regionach kraju. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 15 st. C w centrum kraju, przez 19 st. C na Pomorzu do 20 st. C na Podkarpaciu. Powieje północno-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach do 60 km/h.

Prognoza pogody na wtorek i środętvnmeteo.pl

Pogoda w środku tygodnia się uspokoi

Środa upłynie z małym i umiarkowanym zachmurzeniem kłębiastym. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 st. C na Podlasiu, przez 19 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Pomorzu. Wiatr będzie północno-wschodni, słaby i umiarkowany.

Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni 20-08-2021(Ventusky)
Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni 20-08-2021(Ventusky)Ventusky

Autor: ps//rzw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/Ventusky

Pozostałe wiadomości