Najnowsze

Pogoda na 5 dni: pogodny wyż przyniesie nam spokój. W weekend wróci upał

Najnowsze

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach w EuropieVentusky.com
wideo 2/20

Za sprawą pogodnego wyżu aura będzie znacznie spokojniejsza niż jeszcze kilka dni temu. Miejscami mogą występować słabe i przelotne opady deszczu, ale na ogół będzie pogodnie. Pod koniec tygodnia do części Polski wróci upał.

Na pogodę w Polsce będzie wpływać pogodny wyż, którego centrum znajduje się nad Wielką Brytanią. Jednocześnie do północnej części kraju dotrze mało aktywny front chłodny, który przemieszcza się ze Skandynawii do centrum i na wschód kontynentu.

Pogoda na 5 dni

W środę dla północy kraju oraz Lubelszczyzny i Podkarpacia prognozowane są słabe przelotne opady deszczu. W pozostałych regionach dzień zapowiada się pogodnie, bez opadów, z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura w całym kraju będzie wyrównana, osiągając od 22 do 23 stopni Celsjusza. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Czwartek przyniesie nam na ogół pogodną aurę. Na zachodzie oraz na południowym wschodzie kraju możliwe są przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 22 st. C w Małopolsce do 24 st. C na Wybrzeżu Gdańskim. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Pogoda na weekend

Piątek w całej Polsce upłynie pod znakiem pogodnej aury. Termometry pokażą maksymalnie od 24 st. C na Podkarpaciu i w Małopolsce do 26 st. C na Wybrzeżu Gdańskim. Ze zmiennych kierunków będzie wiać słaby wiatr.

W sobotę w całej Polsce będzie gorąco, pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 25 st. C na wschodzie kraju do 29 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z południa.

Mieszkańcy zachodu i południa kraju muszą liczyć się w niedzielę z przelotnymi opadami deszczu i burzami. W pozostałych regionach będzie pogodnie i bez opadów. Miejscami powróci upał, termometry pokażą maksymalnie od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Z południa i południowego wschodu powieje słabo i umiarkowanie, w czasie burz silnie, z porywami do 80 km/h.

Autor: kw,ps/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock