Najnowsze

Pogoda na 5 dni: początek sierpnia chłodniejszy i deszczowy. Miejscami zagrzmi

Najnowsze

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com
wideo 2/8

Najbliższe dni zapowiadają się nieco chłodniej - miejscami w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą niewiele ponad 20 stopni. Będzie padać - lokalnie deszcz może być dość intensywny. Pojawią się miejsca, gdzie można spodziewać się burz.

W niedzielę na niebie pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie. Miejscami mogą wystąpić dość intensywne opady - rzędu 20-40 litrów wody na metr kwadratowy. Na południowym wschodzie Polski należy spodziewać się burz z opadami do około 30 l/mkw. i porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna sięgnie od 20 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku do 30 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z południowego zachodu będzie słaby i umiarkowany.

Pogoda na 5 dni

Poniedziałek upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia i przelotnego deszczu. W górach zagrzmi, a podczas burz spadnie do 10-30 l/mkw. i powieje z prędkością do 80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 27 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

Prognozowane opady w ciągu najbliższych dni (Ventusky.com)Ventusky.com

Miejscami tylko 21 stopni

We wtorek będzie pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr pojawie słabo i umiarkowanie.

Środa przyniesie nam zmienne zachmurzenie i przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 22 st. C na Pomorzu do 27 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Na czwartek także prognozowane są zmienne zachmurzenie i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C na Pomorzu do 26 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Autor: kw/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/ventusky.com