Pogoda na 5 dni: po weekendzie mniej niż 20 stopni

[object Object]
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com
wideo 2/9

Pogoda w najbliższych dniach będzie znacznie odbiegać od tej, do której zdążyliśmy się przyzwyczaić. Ustąpią gwałtowne zjawiska i spadnie temperatura. Miejscami będzie poniżej 20 stopni Celsjusza.

W ciągu najbliższej doby Polska dostanie się pod wpływ niżu Wendy znad południowej Norwegii. Front atmosferyczny związany z tym niżem sprowadzi deszczową pogodę nad północne regiony kraju. Napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie z południowego zachodu.

Na niedzielę dla północy kraju synoptycy prognozują przelotne opady deszczu o sumie do 1-3 litrów na metr kwadratowy. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura wyniesie maksymalnie od 23 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Na północy w porywach rozpędzi się do 50 kilometrów na godzinę.

Poniżej 20 stopni

Nowy tydzień rozpocznie się przelotnym deszczem, a na Podkarpaciu także burzami. Tam deszczu spadnie do 10-20 l/mkw. Termometry pokażą od 21 st. C na Pomorzu do 27 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać słaby i umiarkowany, w porywach burzowych dochodzący do 90 km/h, zachodni wiatr.

Wtorek zapowiada się pogodnie, tylko na Podkarpaciu okresami przelotnie popada do 1-5 l/mkw. Temperatura wyniesie od 18 st. C na Pomorzu do 22 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com)
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Miejscami popada

W środę również będzie na ogół pogodnie, jedynie na Suwalszczyźnie i Podlasiu okresami wystąpią przelotne opady deszczu. Spadnie do 1-5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu.

Czwartek okaże się pogodny w południowych regionach. Poza tym przelotnie popada - do 5-10 l/mkw. Temperatura wyniesie od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C. na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunku zachodniego i południowo-zachodniego.

Prognozowane opady w kolejnych dniach (Ventusky.com)
Prognozowane opady w kolejnych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Autor: ps/map / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości