Pogoda na 5 dni: niedziela z dynamiczną pogodą, potem ochłodzenie

[object Object]
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com
wideo 2/2

Kolejne dni przyniosą nam bardzo zróżnicowaną pogodę. Po bardzo ciepłej i burzowej niedzieli nadejdzie spore ochłodzenie. Miejscami mogą pojawiać się też przelotne opady deszczu.

W niedzielę pojawi się zmienne zachmurzenie. W zachodniej części kraju pogodę będzie kształtował front atmosferyczny z przelotnymi opadami deszczu i burzami o sumie do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy i porywami wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Przelotne opady są prognozowane w rejonie Zatoki Gdańskiej. Temperatura maksymalna sięgnie od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby, a powieje ze zmiennych, z przewagą południowo-wschodniego.

Poniedziałek tylko na północy zapowiada się bez opadów. Poza tym zrobi się pochmurno i spadnie do 10-20 l/mkw. deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. C na Dolnym Śląsku do 21 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Opady od 22.08 (Ventusky.com)
Opady od 22.08 (Ventusky.com)Ventusky.com

Miejscami maksymalnie 19-20 stopni

We wtorek na południu i w centrum kraju prognozowany jest deszcz rzędu do 20 l/mkw. Na pozostałym obszarze kraju zrobi się pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z północnego wschodu.

Środa upłynie nam z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Podkarpaciu. Wiatr wiejący ze zmiennych kierunków będzie słaby i umiarkowany.

Czwartek z kolei upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie od 16 st. C na Podlasiu do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Temperatura od 22.08 (Ventusky.com)
Temperatura od 22.08 (Ventusky.com)Ventusky.com

Autor: kw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości