Pogoda na 5 dni: mroźne i śnieżne pierwsze dni lutego

[object Object]
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach w EuropieVentusky.com
wideo 2/20

Nadchodzące dni przyniosą mroźną pogodę. W niektórych regionach temperatura w godzinach porannych może sięgać około -15 stopni Celsjusza. Należy spodziewać się też opadów.

W niedzielę będzie pochmurno z rozpogodzeniami. Na północy kraju pojawią się przelotne opady śniegu do 1-2 centymetrów. Temperatura maksymalna wyniesie od -5 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez -2 st. C w centrum kraju, do 0 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Na północy okresami może być dość silny i w porywach rozpędzać się do 50-60 kilometrów na godzinę.

Mróz się utrzyma

Poniedziałek zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. Na Wybrzeżu możliwe są przelotne opady śniegu do centymetra. Rano we wschodnich i południowych regionach termometry mogą pokazywać miejscami około -15 stopni. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -6 st. C na Suwalszczyźnie, przez -3 st. C w centrum kraju, do -1 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Wtorek upłynie pod znakiem pochmurnego nieba i okresami opadów śniegu do 2-5 cm. Na południu kraju będą przechodzić w śnieg z deszczem. Zrobi się ślisko. Tylko na Pomorzu i Kujawach na ogół będzie bez opadów. Rankiem na północnym wschodzie temperatura może wynosić około -11 st. C. Termometry pokażą maksymalnie od -5 st. C na Podlasiu, przez -1 st. C w centrum kraju, do 2 st. C na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Powieje południowo-zachodni i zachodni wiatr, będzie słaby i umiarkowany. Na wschodzie okresami może przybierać na sile.

Pogoda na poniedziałek i wtorektvnmeteo.pl

Ciągle mroźno

Środa przyniesie nam sporo chmur. Na północnym wschodzie i północy kraju może poprószyć śnieg, opady nie będą większe niż 1-3 cm. W regionach południowych należy spodziewać się deszczu do 5 litrów na metr kwadratowy. W pozostałej części kraju spadnie deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna sięgnie od -4 st. C na Podlasiu, przez 2 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr, na południu okresami może być silniejszy.

Czwartek zapowiada się pochmurno. Na północy okresami pojawią się opady śniegu do 2 cm. Na południu spadnie do 2 l/m kw. deszczu. W pozostałych regionach wystąpi śnieg z deszczem. Termometry pokażą maksymalnie od -5 st. C na Podlasiu, przez 0 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z północnego wschodu.

Pogoda na środę i czwartektvnmeteo.pl

Pogoda w kolejnych dniach

W piątek rano na północnym wschodzie termometry mogą pokazywać do -12 lub nawet -14 st. C. Na południu kraju pojawią się przelotne opady śniegu do 1-2 cm. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z północnego wschodni.

Sobotni poranek przyniesie mieszkańcom północnego wschodu temperaturę rzędu -12, a nawet -15 st. C. Na południu kraju pojawią się obfite opady śniegu do 5-10 cm. Wiatr z północnego wschodu będzie na ogół słaby i umiarkowany, jednak okresami może przybierać na sile i osiągać w porywach do 50-60 km/h.

Autor: kw/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/ventusky.com

Pozostałe wiadomości