Pogoda na 5 dni: mróz zacznie ustępować, ale pojawi się silny wiatr

[object Object]
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach w EuropieVentusky.com
wideo 2/20

W nadchodzących dniach nadejdzie ocieplenie. Miejscami termometry mogą pokazać 8 stopni Celsjusza. Pojawią się jednak silniejsze porywy wiatru.

We wtorek prognozuje się duże zachmurzenie z opadami śniegu do 3-5 centymetrów. Na zachodzie kraju będą przechodzić w śnieg z deszczem marznącym, który może powodować gołoledź. Będzie ślisko. W Sudetach pojawią się intensywne opady śniegu do 10-20 cm. Temperatura maksymalna sięgnie od -9 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez -1 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. Okresami może przybierać na sile, w porywach rozpędzi się do 50-60 kilometrów na godzinę. W górach wiatr będzie jeszcze silniejszy – do 80-100 km/h.

Środa zapowiada się pochmurno. Na północy i wschodzie wystąpią opady śniegu z deszczem i deszczu do 5 litrów na metr kwadratowy. W innych częściach Polski niewykluczone są przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach rozpędzi się do 50-80 km/h, a w górach może osiągać prędkość do 80-100 km/h.

Prognozowane opady w najbliższych dniach (Ventusky.com)
Prognozowane opady w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Do 8 stopni Celsjusza

Czwartek upłynie pod znakiem pochmurnej aury z przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie od 2 st. C na Podlasiu, przez 5 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na zachodzie. Z południowego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach będzie osiągał do 50-70 km/h, a w górach do 80-100 km/h.

W piątek będzie pochmurno. Na północy i południowym wschodzie kraju pojawi się słaby deszcz lub mżawka do 3 l/m kw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 4 st. C na Suwalszczyźnie, przez 6 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południa, w porywach do 50-80 km/h.

Sobota przyniesie pochmurną aurę z rozpogodzeniami na Pomorzu. Na południu, wschodzie i w centrum kraju pojawią się opady deszczu ze śniegiem. Będą przechodzić w opady śniegu o sumie do 3-5 cm. Termometry pokażą maksymalnie od 1 st. C na Podlasiu, przez 2 st. C w centrum, do 5 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z zachodu i północnego zachodu będzie słaby i umiarkowany.

Prognozowane porywy wiatru w najbliższych dniach (Ventusky.com)
Prognozowane porywy wiatru w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Autor: kw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/ventusky.com

Pozostałe wiadomości