Najnowsze

Pogoda na 5 dni: lipiec pokazuje swoje burzowe oblicze

Najnowsze

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com
wideo 2/9

Przez najbliższe dni nadal będziemy mieć do czynienia z burzami, którym lokalnie mogą towarzyszyć opady gradu. W weekend temperatura wzrośnie do 27 stopni Celsjusza, później zrobi się nieco chłodniej.

Sobota na północy Polski zapowiada się pogodnie. W innych regionach wystąpią przelotny deszcz i burze z opadami o sumie do 10-30 litrów na metr kwadratowy oraz lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 27 st. C na Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych może osiągać do 90 kilometrów na godzinę.

Niedziela przyniesie pogodną aurę na Kaszubach, Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu. W pozostałej części kraju niewykluczone są przelotne opady deszczu. Pojawią się także burze, podczas których może spaść deszcz rzędu 10-30 l/mkw. oraz lokalnie grad. Temperatura maksymalna sięgnie od 25 st. C na Podkarpaciu do 27 st. C na Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu. Wiatr ze wschodu będzie słaby i umiarkowany, a w porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h.

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com
Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałektvnmeteo.pl

Pogoda w przyszłym tygodniu

Na poniedziałek prognozuje się przelotne opady deszczu i burze z opadami do 10-30 l/mkw. oraz lokalnie z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 23 st. C na Pomorzu do 27 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu w porywach burzowych może osiągać do 90 km/h.

Wtorek przyniesie przelotne opady deszczu, a na wschodzie burze z opadami rzędu 5-15 l/mkw., a także lokalnie z gradem. Termometry pokażą maksymalnie od 21 st. C na Pomorzu do 25 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z północnego zachodu będzie słaby i umiarkowany, a w porywach burzowych może osiągać do 90 km/h.

Środa na wschodzie upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu o sumie do 5-10 l/mkw. Mieszkańcy pozostałej części kraju będą mogli cieszyć się pogodnym dniem. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z północnego zachodu.

Prognoza pogody na wtorek i środętvnmeteo.pl
Potencjalny rozwój burz w najbliższych dniach (Ventusky.com)
Potencjalny rozwój burz w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Autor: kw/aw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/ventusky.com

Pozostałe wiadomości