Pogoda na 5 dni: koniec sierpnia z burzami i opadami. Miejscami zaledwie 15 stopni

Autor:
anw,kw,ps
Źródło:
tvnmeteo.pl

Nadchodzące dni upłyną pod znakiem chmur i opadów deszczu. Miejscami należy spodziewać się burz, podczas których będzie intensywniej padać i silniej wiać. Termometry pokażą maksymalnie 20-21 stopni Celsjusza.

Czwartek upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu o sumie 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. W górach i na wschodzie kraju, szczególnie na Warmii i Mazurach, możliwe są burze z opadami do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusza na Podlasiu do 21 st. C na Lubelszczyźnie. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na zachodni wiatr.

Zagrzmi i popada

Piątek przyniesie zmienne zachmurzenie. Poza tym wystąpią przelotny deszcz i burze, podczas których spadnie do 10-20 l/mkw., a porywy wiatru osiągną prędkość do 80 km/h. Termometry pokażą maksymalnie od 17 st. C na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na północno-zachodni.

Na sobotę synoptycy prognozują przelotny deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Prognoza pogody na piątek i sobotętvnmeteo.pl
Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni
Prognozowane opady w ciągu kolejnych dniVentusky

Do 21 stopni

W niedzielę zachmurzenie będzie zmienne i przelotnie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 17 st. C na Pomorzu do 20 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmieniających się kierunków.

Poniedziałek przyniesie opady deszczu, miejscami o sumie do 10-20 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. C na Pomorzu do 21 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmieniających się kierunków.

Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałektvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni
Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni Ventusky
Prognozowane porywy wiatru w ciągu kolejnych dni
Prognozowane porywy wiatru w ciągu kolejnych dniVentusky

Autor:anw,kw,ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/Ventusky.com

Pozostałe wiadomości