Najnowsze

Pogoda na 5 dni: Jesień w pogodzie szybko wróci. A czego spodziewać się w sylwestra?

Najnowsze

Prognozowane opady w kolejnych dniach (Ventusky)
Prognozowane opady w kolejnych dniach (Ventusky)Ventusky
wideo 2/21

Do śniegu, który spadł w święta lepiej się nie przywiązywać. Na początku kolejnego tygodnia zdecydowanie się ociepli. Temperatura wzrośnie nawet do 8 stopni Celsjusza, poza tym będzie wietrznie. W górach możliwy jest halny dochodzący w porywach do 130 kilometrów na godzinę. A jakie są przewidywania synoptyków na sylwestra?

W ciągu najbliższej doby Polska dostanie się pod wpływ niżu Hermine znad Szkocji. Za jego sprawą napłynie cieplejsze i dość suche powietrze polarne morskie z południowego zachodu, wypierając na wschód powietrze arktyczne.

Niedziela zapowiada się pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie południowy, umiarkowany, w porywach osiągając prędkość do 60 kilometrów na godzinę. W górach powieje halny, z porywami do 130 km/h.

Halny

W poniedziałek na północy i wschodzie kraju pojawią się opady deszczu o sumie do 1-3 litrów wody na metr kwadratowy. Poza tym będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać umiarkowany, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni wiatr. W górach znów możliwy jest halny, wiejący w porywach do 130 km/h.

Wtorek w północnych regionach upłynie z opadami deszczu, na Pomorzu Zachodnim popada deszcz ze śniegiem do 1-5 l/mkw. Temperatura wyniesie od 3 st. C na Pomorzu Zachodnim do 8 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni wiatr. Porywy halnego w górach spadną do 110 km/h.

Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky)
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky)Ventusky

Ochłodzi się, znów możliwy śnieg

Na przedostatni dzień 2020 roku dla Pomorza synoptycy prognozują pogodną aurę. Poza tym wystąpią opady deszczu, a na Dolnym Śląsku deszczu ze śniegiem do 1-5 l/mkw. Termometry pokażą od 4 st. C na Pomorzu do 7 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy.

Sylwester na zachodzie okaże się dość pogodny. W pozostałych regionach popada deszcz i deszcz ze śniegiem do 1-3 l/mkw., a na Suwalszczyźnie możliwy jest sam śnieg. Spadnie go do 1 centymetra. Temperatura wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunku południowo-zachodniego.

Prognozowane opady w kolejnych dniach (Ventusky)
Prognozowane opady w kolejnych dniach (Ventusky)Ventusky

Autor: ps / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/Ventusky

Pozostałe wiadomości