Pogoda na 5 dni: idzie odwilż

[object Object]
Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky)Ventusky
wideo 2/21

Od połowy tygodnia będzie robić się coraz cieplej. W weekend temperatura sięgnie nawet ośmiu kresek powyżej zera. Śnieg jeszcze miejscami popada, ale przynajmniej na razie pożegnamy się z taką zimą, jaką znamy z pierwszej połowy lutego.

We wtorek na wschodzie kraju będzie pogodnie i bez opadów. Poza tym popada śnieg przechodzący w deszcz, miejscami marznący powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna wyniesie od -5 stopni Celsjusza na Podlasiu do 4 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, przeważnie południowy.

Pogodnie, ale i z opadami

Środa zapowiada się pochmurno. We wschodnich regionach kraju wystąpią opady śniegu, a na zachodzie - deszczu. Na termometrach zobaczymy od -5 st. C na Podlasiu do 5 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, przeważnie z kierunku zachodniego.

Czwartek na Podkarpaciu upłynie pochmurno z przelotnymi opadami śniegu. W pozostałych regionach się wypogodzi. Temperatura maksymalna wyniesie od -9 st. C na Podlasiu do 3 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky)
Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky)Ventusky

Nawet 8 stopni

Pogodnego nieba w piątek można spodziewać się we wschodniej części kraju. Na pozostałym obszarze czekają nas chmury i opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie od -3 st. C na Podlasiu do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiać słaby i umiarkowany wiatr, z kierunków południowych.

Na sobotę dla wschodnich regionów synoptycy prognozują pochmurną i mglistą aurę. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna sięgnie od -2 st. C na Podkarpaciu do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr.

Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky)
Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky)Ventusky

Autor: ps/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Ventusky.com/Shutterstock

Pozostałe wiadomości