Najnowsze

Pogoda na 5 dni: idzie duża zmiana pogody. Będzie padać i wiać

Najnowsze

Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky)
Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky)Ventusky
wideo 2/21

Kończy się pogodowa przeplatanka ze słonecznymi chwilami. Czeka nas ciąg dni wypełnionych chmurami, deszczem i śniegiem. Do tego będzie porywiście wiać.

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem układu wysokiego ciśnienia znad Rosji i Ukrainy. Zalegać nad nami będzie zimne i suche powietrze arktyczne.

Środa zapowiada się pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 6 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Śnieg, deszcz i wiatr

Czwartek upłynie pod znakiem opadów śniegu, od zachodu przechodzących w deszcz. Spadnie do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Z kierunku południowego powieje dość silny wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę. W górach możliwe są zjawiska fenowe, z porywami do 100 km/h w partiach szczytowych.

Prognozowane porywy wiatru w czwartek (Ventusky)
Prognozowane porywy wiatru w czwartek (Ventusky)Ventusky

Do 11 stopni

Na piątek dla Dolnego Śląska prognozowana jest pogodna aura. Poza tym wystąpią przelotne opady deszczu, a na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem do 3-8 l/m kw. Temperatura maksymalna osiągnie od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni.

W sobotę okresami czekają nas opady deszczu, z wyjątkiem Suwalszczyzny, gdzie popada deszcz ze śniegiem. Spadnie do 5-10 l/m kw. Termometry pokażą maksymalnie od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni wiatr.

Niedziela wszędzie upłynie z chmurami opadami deszczu rzędu 5-10 l/m kw. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiać słaby i umiarkowany wiatr, z zachodu i południowego zachodu.

Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky)
Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky)Ventusky
Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky)
Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky)Ventusky

Autor: ps/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/Ventusky

Pozostałe wiadomości