Najnowsze

Pogoda na 5 dni: i deszczowe, i pogodne regiony

Najnowsze

[object Object]
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com
wideo 2/9

Synoptycy na najbliższe dni prognozują miejscami przelotne opady deszczu. Nie zabraknie jednak regionów, w których będziemy mogli cieszyć się pogodną aurą. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 stopni Celsjusza.

Sobota w północno-zachodniej części kraju będzie pogodna. Na pozostałym terenie będzie pochmurno z przejaśnieniami oraz pojawią się opady deszczu o sumie do 5-10 litrów na metr kwadratowy. W Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie prognozowane są burze z gradem, porywami wiatru osiągającymi do 90 kilometrów na godzinę i deszczem o sumie do 30 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza na Podlasiu do 26 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu i zachodu.

W niedzielę na niebie pojawi się zmienne zachmurzenie. Na Pomorzu Gdańskim, Podlasiu, Lubelszczyźnie, Górnym Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie od 17 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C w Małopolsce. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Prognozowane opady w ciągu najbliższych dni (Ventusky.com)
Prognozowane opady w ciągu najbliższych dni (Ventusky.com)Ventusky.com

Pogoda na kolejny tydzień

Początek nowego tygodnia przyniesie mieszkańcom północy przelotny deszcz. W poniedziałek w pozostałej części kraju na niebie wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z północnego zachodu powieje słabo i umiarkowanie.

We wtorek jedynie na Podkarpaciu wystąpi zmienne zachmurzenie i przelotny deszcz. Mieszkańcy pozostałej części kraju będą mogli cieszyć się pogodnym dniem. Termometry pokażą maksymalnie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i zmienny.

Środa zapowiada się pogodnie jedynie na Podlasiu. W pozostałych regionach należy spodziewać się przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Z południa powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Autor: kw / Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości