Pogoda na 5 dni: burze, porywisty wiatr i ulewy szybko nie odpuszczą

[object Object]
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach w EuropieVentusky.com
wideo 2/20

Kolejne dni nie przyniosą dużych zmian w pogodzie. Temperatura stanie się mniej męcząca, ale nadal powinniśmy spodziewać się gwałtownych zjawisk. W trakcie burz wiatr w porywach może rozpędzać się nawet do 100 kilometrów na godzinę.

W czwartek ponownie czekają nas opady deszczu oraz burze z gradem. W trakcie wyładowań atmosferycznych spadnie do 10-40 litrów wody na metr kwadratowy, a porywy wiatru osiągną prędkość do 60-100 kilometrów na godzinę, możliwy jest również grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku do 34 st. C na Podkarpaciu. Poza burzami wiatr będzie słaby, powieje ze zmiennych kierunków.

Prognoza pogody na weekend

Przelotne opady deszczu i burze nie ustąpią także w piątek. Kiedy zagrzmi, spadnie do 10-20 l/mkw., a wiatr w porywach rozpędzi się do 80 km/h. Termometry pokażą maksymalnie od 26 st. C na Ziemi Lubuskiej do 33 st. C na Lubelszczyźnie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Sobota również zapowiada się z deszczem i burzami, w trakcie których spadnie do 10-20 l/mkw, a porywy wiatru wyniosą do 80 km/h. Temperatura maksymalna sięgnie od 25 st. C na Dolnym Śląsku do 31 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr.

W drugi dzień weekendu na zachodzie kraju się wypogodzi. Poza tym przelotne opady deszczu i burze nadal będą się pojawiać. W trakcie wyładowań atmosferycznych możliwe są opady o sumie do 20 l/mkw. oraz porywy wiatru do 60-80 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 26 st. C na Dolnym Śląsku do 32 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać słaby i umiarkowany północno-zachodni wiatr.

Prognoza pogody na sobotę i niedzielętvnmeteo.pl

Aura zacznie się uspokajać

W poniedziałek przelotnie padać i grzmieć powinno tylko na Podkarpaciu. W czasie burz spadnie tam do 20 l/mkw., a wiatr w porywach rozpędzi się do 60-80 km/h. Na pozostałym obszarze kraju przez cały dzień będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 st. C na Dolnym Śląsku do 26 st. C na Podkarpaciu. Powieje słabo i umiarkowanie, z północnego zachodu.

Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałektvnmeteo.pl

Autor: ps/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/Ventusky

Pozostałe wiadomości