Najnowsze

Pogoda na 5 dni: będzie cieplej, ale silniej powieje

Najnowsze

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com
wideo 2/21

W nadchodzących dniach prognozowane jest ocieplenie. Termometry pokażą maksymalnie od 6 do 12 stopni Celsjusza. Pojawi się jednak silny wiatr. Miejscami jego porywy mogą osiągać prędkość 70 kilometrów na godzinę.

Piątek przyniesie zmienne zachmurzenie. W strefie frontu atmosferycznego (sięgającego od Gdańska przez Ciechanów czy Włoszczowę do Katowic) będzie pochmurno i pojawią się opady deszczu do 2 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni wiatr, który okresami w porywach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę.

Pogoda na weekend

Na sobotę prognozuje się zmienne zachmurzenie. Temperatura maksymalna sięgnie od 6 st. C na Podlasiu do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Z południowego wschodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr. Okresami jego porywy mogą osiągać do 50-70 km/h.

W niedzielę w całym kraju będziemy mogli cieszyć się pogodnym dniem. Termometry pokażą maksymalnie od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny wiatr, który okresami w porywach będzie osiągać do 50-70 km/h, powieje z południowego wschodu.

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Pogoda na kolejny tydzień

Poniedziałek upłynie pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-wschodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, a okresami w porywach rozpędzi się do 50-70 km/h.

We wtorek na wschodzie i w centrum kraju pojawią się opady deszczu. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C na Podlasiu do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Słabo i umiarkowanie powieje z południowego wschodu. Okresami porywy mogą przybierać na sile.

Prognozowane opady w ciągu najbliższych dni (Ventusky.com)
Prognozowane opady w ciągu najbliższych dni (Ventusky.com)Ventusky.com

Autor: kw/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/ventusky.com

Pozostałe wiadomości