Najnowsze

Pogoda na 16 dni: wielkie ciepło przyjdzie po majówce

Najnowsze

[object Object]
Pogoda na 16 dni: wielkie ciepło przyjdzie po majówcetvnmeteo.pl
wideo 2/23

Najbliższe dni będą chłodne, a noce z przymrozkami. Sprawdź długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Kolejny raz w czasie tej wiosny Polska znalazła się na drodze arktycznego zimna płynącego z północy. Przyczyną tej zdecydowanie chłodnej pogody, która będzie nam towarzyszyć również na początku tygodnia, jest obecność niżu nad Rosją i wyżu nad Morzem Północnym. Między tymi układami ciśnienia powietrze przemieszcza się z północy do centrum kontynentu. Zupełnie inna sytuacja w tym samym czasie ma miejsce na południu Europy. Tu pogodą w dużym stopniu "rządzi" niż, który w poniedziałek będzie nad półwyspem Iberyjskim. Dzięki takiemu położeniu niżu, do krajów położonych nad Morzem Śródziemnym płynie bardzo ciepłe powietrze (patrz mapa).

Sytuacja baryczna nad Europątvnmeteo.pl

Przed nami chłodny początek tygodnia - po nocnych przymrozkach w poniedziałek będzie do 11, a we wtorek do 12 stopni Celsjusza. Później, w połowie tygodnia, zrobi się cieplej i na zachodzie oraz na południu kraju może być 17 stopni. Następnie, już w czasie majówki, temperatura ponownie się obniży i możemy liczyć maksymalnie na 14-15 st. C. Następnie, po 5 maja, do Polski zacznie napływać bardzo ciepłe powietrze z południa i wtedy temperatura wzrośnie nawet do 25 stopni.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor: Tomasz Wasilewski / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości