Pogoda na 16 dni: upały szybko nie wrócą

[object Object]
Pogoda na 16 dni: upały szybko nie wrócątvnmeteo.pl
wideo 2/20

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzenie. Sprawdź, co w swojej długoterminowej prognozie pogody na 16 dni przygotował Tomasz Wasilewski.

Nad Europą zmienia się układ sił pogodowych, a to oznacza zmianę cyrkulacji powietrza z gorącej, południowej na dużo chłodniejszą północną i zachodnią. My skutki tej zmiany odczujemy już w poniedziałek, gdy nad Polską przejdzie z północy na południe front, a w ślad za nim będzie podążać dużo chłodniejsze powietrze płynące od strony Morza Norweskiego i Skandynawii. Z kolei gorące afrykańskie powietrze zostanie odepchnięte bardziej na wschód kontynentu i w najbliższej przyszłości nie będzie docierać do naszego kraju (patrz mapa).

Idzie duże ochłodzenietvnmeteo.pl

Pogoda długoterminowa na 16 dni

W najbliższych dniach ma być dużo chłodniej niż ostatnio, chociaż absolutnie nie będzie to zimna aura - na termometrach zobaczymy od około 20 stopni Celsjusza na północy do 24-26 st. C na wschodzie i południu kraju. W następnym tygodniu, od 9 sierpnia, zrobi się nieco cieplej i czasami temperatura będzie osiągać 27-28 st. C, a później, już w połowie miesiąca, możemy spodziewać się maksymalnie około 25 stopni Celsjusza.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor: Tomasz Wasilewski / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości