Pogoda na 16 dni: upał wróci z nową siłą

[object Object]
Pogoda na 16 dni: upał wróci z nową siłątvnmeteo.pl
wideo 2/20

Od razu po weekendzie do Polski znowu zacznie płynąć gorące powietrze. Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Po trzech dniach z niższą temperaturą ponowne przekroczenie 30 stopni Celsjusza wydaje się tylko kwestią czasu. Sprzyjać temu będzie takie położenie układów ciśnienia, które zagwarantuje nam napływ bardzo ciepłego powietrza zarówno z południa, jak i ze wschodu. W czasie, gdy zdecydowana większość kontynentu - w tym nawet Skandynawia - będzie mieć gorącą pogodę, nieco chłodniejsze powietrze będzie docierać na początku tygodnia jedynie do Wielkiej Brytanii i krajów Beneluksu (patrz mapa).

Sytuacja pogodowa nad Europątvnmeteo.pl

Pogoda na 16 dni

Po umiarkowanej, jak na lipiec, temperaturze na samym początku tygodnia, już w środę temperatura przekroczy 30 stopni i przed końcem tygodnia może osiągnąć aż 33 st. C. Później też czeka nas cała seria gorących lub upalnych dni, chociaż oczywiście nie codziennie będzie 30 st. C. Wysoka temperatura utrzyma się bez większych zmian do 20 lipca - w tym czasie w najcieplejszych regionach kraju będzie zdarzać się powyżej 30 stopni, natomiast nad morzem przeważnie ma być około 25 st. C.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor: Tomasz Wasilewski / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości