Najnowsze

Pogoda na 16 dni: upał opuszcza Polskę, ale jeszcze wróci

Najnowsze

[object Object]
Odpoczniemy od upałówtvnmeteo.pl
wideo 2/23

W niedzielę chłodniejsze atlantyckie powietrze zaczęło wypierać afrykański żar. Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Nad Europą właśnie ma miejsce całkowite "przemeblowanie" dotychczasowego ustawienia wyżów i niżów. Tym samym dobiega końca czas upalnej, parnej i dusznej pogody w naszej części kontynentu. Po przejściu chłodnego frontu atmosferycznego nad Polską, aurą w naszej części kontynentu będzie rządzić wyż, którego centrum na początku tygodnia będzie nad Wielką Brytanią. Dla nas oznacza to zachodnią cyrkulację powietrza, czyli napływ ciepłego, ale już nie gorącego powietrza, które będzie docierać do naszego kraju od strony Atlantyku (patrz mapa).

Sytuacja pogodowa nad Europątvnmeteo.pl

W najbliższych dniach czeka nas odpoczynek od upalnej pogody - na termometrach zobaczymy przeważnie od 20 do 25 stopni Celsjusza. Później, w czasie najbliższego weekendu, na krótko wróci upał i temperatura osiągnie lub nawet lekko przekroczy 30 stopni. Tym razem będzie jednak tylko kilka upalnych dni i potem - pod koniec lipca i na początku sierpnia - możemy spodziewać się bardziej umiarkowanej temperatury: od 22-24 st. C nad morzem do 26-27 st. C w południowej Polsce.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor: Tomasz Wasilewski / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości