Najnowsze

Pogoda na 16 dni: radykalne ocieplenie

Najnowsze

[object Object]
Pogoda na 16 dni: radykalne ocieplenietvnmeteo.pl
wideo 2/24

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską prognozę pogody prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Nad Europą tworzy się taki układ ciśnienia, który wreszcie gwarantuje nam ciepłą, a przez jakiś czas nawet bardzo ciepłą pogodę. Z jednej strony kontynentu - nad Irlandią - w poniedziałek będzie niż, a z drugiej - nad Rosją - wyż. Między tymi ośrodkami ciśnienia utworzy się południowa cyrkulacja powietrza, która sprawi, że powietrze aż z Afryki będzie płynąć do centrum Europy, a przez moment również do południowej Skandynawii (patrz mapa).

Sytuacja pogodowa w Europietvnmeteo.pl

Przed nami radykalne ocieplenie i temperatura, jakiej w tym roku w Polsce jeszcze nie było - we wtorek 27 stopni (i nie można wykluczyć, że lokalnie będzie jeszcze cieplej). Po tym gorącym początku tygodnia później zrobi się nieco chłodniej i od czwartku będzie przeważnie do 18-19 stopni. Następnie, już w drugiej połowie maja, będzie dość ciepło i często na termometrach zobaczymy 20 lub ponad 20 stopni, a pod koniec miesiąca nawet 27.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor: Tomasz Wasilewski / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości