Najnowsze

Pogoda na 16 dni: ostatnie chwile takiego ciepła

Najnowsze

Pogoda na 16 dni: ostatnie chwile takiego ciepła
Pogoda na 16 dni: ostatnie chwile takiego ciepłatvnmeteo.pl
wideo 2/25

Jeszcze przed końcem października będzie aż 20 stopni, ale potem musimy być gotowi na trwałe ochłodzenie. Sprawdź 16-dniową prognozę pogody prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Do Polski nadal płynie ciepłe, jak na tę porę roku, powietrze z południa Europy, a czasami nawet z północnej Afryki. Taką cyrkulację zawdzięczamy temu, że na zachód od naszego kraju znajdują się niże, a na wschodzie kontynentu - wyż. To położenie ośrodków ciśnienia utrzyma się jeszcze w pierwszej połowie tygodnia, a to znaczy, że ciepłe masy powietrza będą do tego czasu płynąć z południa do centrum, a nawet na północ kontynentu. Później jednak, w miarę jak wschodnioeuropejski wyż będzie się od nas oddalać, do centrum Europy wtargnie chłód z północnego zachodu (patrz mapa).

Do Polski nadal płynie ciepłotvnmeteo.pl

Początek tygodnia będzie bardzo ciepły - na południu Polski może być aż 20 stopni Celsjusza. Potem jednak temperatura będzie się stopniowo obniżać i we Wszystkich Świętych zrobi się wyraźnie chłodniej niż teraz, bo od 9 do 13 st. C. Podobnie jak 1 listopada będzie również przez kilka następnych dni, a później jeszcze się ochłodzi i w niektórych dniach temperatura maksymalna w dzień nie przekroczy 10 stopni.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor: Tomasz Wasilewski / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości