Pogoda na 16 dni: nawet 30 st. C w majówkę

Prognoza pogody na 16 dni
Prognoza pogody na 16 dni
Prognoza pogody na 16 dni

Temperatury sięgającej nawet 30 st. C możemy się spodziewać w majówkę. Tyle powinny wskazać termometry 1 maja. Cały długi weekend będzie ciepły.

Najbliższy tydzień zapowiada się malowniczo. Wróci do nas ciepło, którym cieszyliśmy się jeszcze kilka dni temu. Temperatura będzie stopniowo rosnąć - w poniedziałek spodziewamy się 21 st. C, a w piątek już 26 st. C. Możemy także liczyć na dużo słońca i pogodne niebo. Najcieplej będzie na południu kraju, kilku st. C mniej możemy się spodziewać na północy.

Ponad 19 st. C

Według synoptyków, w ciągu kolejnych 16 dni rekord ciepła padnie 1 maja. Wtedy w najcieplejszym regionie kraju możemy spodziewać się nawet 30 st. C. Tendencja ciepłego południa i chłodniejszej północy nadal będzie obowiązywać, ale - jak podkreśliła synoptyk TVN Arleta Unton-Pyziołek - należy przygotować ubrania na różne warianty, bo pogoda może kaprysić. 2. i 3. maja przyniosą ochłodzenie. Po środowym upale temperatura spadnie do kolejno 23 st. C w czwartek, a potem 19 - w piątek. W weekend temperatura podskoczy o kilka stopni.

Autor: pk/jaś / Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości