Najnowsze

Pogoda na 16 dni: ciepło do Wigilii, a potem zmiana

Najnowsze

Pogoda na 16 dni: ciepło do Wigilii, a potem zmianatvnmeteo.pl
wideo 2/25

Tuż przed świętami do Polski napłynie wyjątkowo ciepłe jak na grudzień powietrze i może być aż 11 stopni Celsjusza. Co przyniesie pogoda w kolejnych dniach? Sprawdź długoterminową prognozę, przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

To uderzenie ciepła będzie związane z niżem, który na początku tygodnia będzie na zachodzie kontynentu. To właśnie on na kilka dni uruchomi ciepłą dla nas cyrkulację powietrza, które będzie płynąć od strony Atlantyku przez Hiszpanię, Francję i Niemcy do Polski. Ten sam niż w połowie tygodnia przesunie się do centrum kontynentu i wtedy zamiast ciepła z zachodu zacznie "importować" do nas zimno z północy, a to oznacza zmianę pogody (patrz mapa).

Fala ciepła idzie z zachodutvnmeteo.pl

Do Wigilii włącznie czeka nas bardzo ciepła pogoda jak na tę porę roku - na południu i zachodzie kraju będzie ponad 10 stopni Celsjusza. Później, już w czasie świąt, zacznie się ochłodzenie i w drugim dniu świąt będzie od 0 do 4 stopni. Ta wyraźnie zimniejsza pogoda utrzyma się tylko przez kilka dni i jeszcze przed końcem roku ociepli się do 8 st. C. Następnie, na początku stycznia, możemy spodziewać się ponownego ochłodzenia i lekkiego mrozu we wschodniej Polsce.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor: Tomasz Wasilewski / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnmeteo.pl/Shutterstock