Pogoda na 16 dni: będą dwie fale upałów

[object Object]
Pogoda na 16 dni: będą dwie fale upałówtvnmeteo.pl
wideo 2/21

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski. Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody Tomasza Wasilewskiego w tvnmeteo.pl.

Nowy tydzień zaczniemy od umiarkowanej temperatury, ale na mapach pogody widać już solidną falę afrykańskiego żaru, która przemieszcza się nad Europę. Droga "transportu" tego ciepła z południa na północ będzie wiodła przez Morze Śródziemne, centrum kontynentu, aż po Skandynawię. Z kolei przemieszczanie się chłodniejszych mas powietrza w odwrotnym kierunku, czyli z północy na południe, będzie odbywać się w poniedziałek tylko wokół niżu nad Morzem Norweskim oraz od Finlandii po Białoruś (patrz mapa).

Sytuacja baryczna nad Europątvnmeteo.pl

W najbliższych dniach będzie ciepło, ale jeszcze nie upalnie - do środy temperatura nie przekroczy 26 stopni Celsjusza. Później jednak zrobi się upalnie i w czwartek oraz w piątek możemy spodziewać się około 30 stopni. Następnie po dwóch-trzech bardzo ciepłych dniach temperatura obniży się do 24-25 stopni, ale potem czeka nas kolejna fala upalnego powietrza i znowu 30 stopni na termometrach w pierwszych dniach lata.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor: Tomasz Wasilewski / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości