Najnowsze

Silny wiatr. Prognoza zagrożeń IMGW

Najnowsze

Autor:
ps,anw,dd
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na niedzielętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 22.09

W kolejnych dniach pogodowym zagrożeniem może być silny wiatr. IMGW planuje wydać alarmy pierwszego stopnia. Sprawdź, gdzie aura może być groźna.

Na środę nie są przewidywane żadne groźne zjawiska. W czwartek i w piątek w pogodzie mogą się one pojawić. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikowali prognozę zagrożeń pogodowych.

Prognoza zagrożeń IMGW na czwartek

Synoptycy IMGW planują w czwartek wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim, mazowieckim, podlaskim.

Prognoza zagrożeń IMGW na czwartektvnmeteo.pl za IMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na piątek

W piątek alerty przed silnym wiatrem mogą pojawić się w województwach: warmińsko-mazurskim, mazowieckim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim.

Prognoza zagrożeń IMGW na piątektvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest prognoza zagrożeń IMGW

Prognoza zagrożeń IMGW to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia IMGW

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Autor:ps,anw,dd

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości