Pogoda funduje słońce na początek września

Prognoza pogody na dzień, 1.09
Prognoza pogody na dzień, 1.09
Prognoza pogody na dzień, 1.09

Pierwszy dzień września przywita mieszkańców prawie całej Polski ciepłem i słońcem. Jedynie na północy i północnym zachodzie niebo pokryje gruba warstwa chmur. Synoptycy nie wykluczają tam przelotnych opadów deszczu. Jednak w większości kraju uczniowie pierwszego dnia szkoły mogą cieszyć się słońcem i ładną pogodą.

Pogodę w północnej części Polski kształtował będzie niż atmosferyczny, którego centrum znajdować się będzie nad Finlandią. W pozostałej części kraju swój wpływ zaznaczy wyż znad Karpat. Z zachodu napływać będzie do nas chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Deszczowo na północy Polski

Na południu kraju pogoda będzie w czwartek najlepsza. Jednak także mieszkańcy centrum mogą liczyć na wysokie temperatury i słońce. Na północy front atmosferyczny przyniesie ze sobą więcej chmur. Początkowo zachmurzenie będzie umiarkowane. Z czasem wzrośnie do dużego. Gdzieniegdzie pojawią się również opady deszczu.

Nad samym morzem termometry wskażą 16 st. Celsjusza, na Pomorzu 18 st. C. Na Warmii i Suwalszczyźnie będzie jutro 19 st. C. Nieco cieplej na Wielkopolsce, na Mazowszu i Ziemi Lubuskiej, 20-21 st. C. Zdecydowanie najcieplej będzie w czwartek na Podkarpaciu, 24 st. C.

Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z zachodu oraz z północnego zachodu. Na Wybrzeżu może wzrosnąć do silnego.

Na północnym zachodzie Polski synoptycy spodziewają się przelotnych opadów deszczu. Mieszkańcy tego rejonu mogą jednak liczyć na sporo przejaśnień. Temperatura, od 16 st. C w Koszalinie do 19 st. C w Bydgoszczy, Pile oraz Gorzowie Wielkopolskim.

Na północy oraz na północnym wschodzie kraju wystąpią przelotne opady deszczu. Od 18 st. C w Gdańsku i Mikołajkach do 20 st. C w Białymstoku, Łomży, Płocku i Toruniu.

W czwartek więcej pogodnego nieba i słońca będzie w Łódzkim, Mazowieckim i Lubelskim. Temperatura od 20 st. C we Włocławku do 22 st. C w Łodzi i Lublinie.

Na południowym zachodzie kraju dzień zapowiada się równie pogodny. Na termometrach od 20 st. C w Poznaniu do 22 st. C w Piotrkowie Trybunalskim, Opolu i we Wrocławiu.

Na południu i południowym wschodzie kraju będzie najwięcej słońca. Także tam temperatury będą najwyższe. Od 20 st. C w Zakopanem, 23 st. C w Krakowie, Tarnowie do 24 st. C w Rzeszowie.

W Warszawie pogodnie

W czwartek w Warszawie dzień będzie pogodny. Dopiero po południu na niebie pojawi się więcej chmur kłębiastych, z których nie powinno padać. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą 21 st. C. Ciśnienie w południe wyniesie 999 hPa i będzie się wahać.

Złe warunki na drogach północnej Polski

W ciągu dnia warunki drogowe w północnej Polsce będą utrudnione przez przelotnie padający deszcz. Drogi zrobią się śliskie, a widzialność zostanie znacznie ograniczona.

W centralnej, południowej i południowo wschodniej będzie pogodnie. Tam warunki na drogach będą dobre.

Prognoza pogody dla kierowców na dzień, 1.09
Prognoza pogody dla kierowców na dzień, 1.09

Biomet niekorzystny na północy i południu

Czwartek zapowiada się bardzo optymistycznie, zwłaszcza na południu kraju. Nad Karpatami znajduje się układ wysokiego ciśnienia i właśnie to on sprawi, że przede wszystkim w południowej części kraju, ale również w centrum zobaczymy słonce. Gorzej będzie na północy kraju. Grasujący tam front atmosferyczny przyniesie tam zachmurzenie i opady deszczu.

Najniższa temperatura nad morzem, 17-18 st. C. W centrum kraju, 21 st. C w Warszawie, 22 st. C w Łodzi. Najcieplej będzie na południu i południowym wschodzie kraju, 23 st.C w Krakowie i 24 st. C w Rzeszowie.

Na północy kraju wilgotność powietrza będzie przekraczać 70 proc. W centrum od 50 do 60 proc. Na południu spadnie poniżej 50 proc.

Komfort termiczny odczuwalny będzie prawie w całym kraju. Ciepło odczuwać będą mieszkańcy południowego wschodu. Na północy i północnym zachodzie będzie chłodno i wilgotno.

Warunki biometeo będą niekorzystne na południu i północy Polski. W centrum, na Ziemi Lubuskiej oraz na Wielkopolsce biomet będzie neutralny.

Prognoza pogody dla meteopatów, 1.09
Prognoza pogody dla meteopatów, 1.09

Autor: usa//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości