Najnowsze

Podwodna galeria w wodach Florydy

Najnowsze


Wrak statku w wodach otaczających Florydę posłuży za galerię sztuki. Zainstalowano drugą już edycję podwodnej wystawy fotografa - Andreasa Franke.

Sztuczna rafa koralowa znajdująca się w wodach otaczających archipelag wysp Florida Keys została wykorzystana w niecodzienny sposób. Na wraku okrętu General Hoyt S. Vandenberg zorganizowano podwodną wystawę sztuki. Eksponatami są ilustracje austriackiego artysty i fotografa Andreasa Franke.

Podwodna wystawa

Na nagraniu widać jak fotografie oprawione w pleksi instalowane są na wraku statku, będącego drugą co do wielkości sztuczną rafą koralową na świecie. Okręt General Hoyt S. Vandenberg, który zatonął w 2009 roku, znajduje się na terenie sanktuarium morskiego Florida Keys National Marine Sanctuary, około 11 km na południe od archipelagu Florida Keys.

Prezentacja prac Andreasa Franke to druga część wystawy "Sinking world" (Tonący świat), która odbyła się na wraku w 2011 roku.W trakcie pierwszej edycji zdjęcia były wystawiane na wraku przez kilka miesięcy. Morska woda i żyjące w niej organizmy znacznie zmieniły w tym czasie ekspozycję. Akryl pokrył się glonami, a słona woda przedostała przez szczeliny do zdjęć, tworząc fantazyjne ramki. Taki był zamysł artysty. Chciał by woda nadała dziełom ostateczny charakter. Po zakończeniu pierwszej edycji "Sinking world", zdjęcia osuszono i zabezpieczono tak by móc pokazywać je także na lądzie, w nowej zmienionej przez morze formie.

Autor: zupi/jap / Źródło: Reuters TV

Pozostałe wiadomości