Najnowsze

Podtopiony szpital, zalane ulice. Skutki piątkowych nawałnic

Najnowsze

Podtopienia i zalania w Ostródzie
Podtopienia i zalania w Ostródzie

Piątek w wielu regionach okazał się deszczowy. Przez Polskę przechodził front atmosferyczny, na którym tworzyły się burze. Ulewy doprowadziły do zalań. Niezbędne były interwencje strażaków. Podtopiony został m.in. szpital w Ostródzie.

Około godziny 18 nad Mazurami, Warmią i Mazowszem utworzyła się superkomórka burzowa, która spowodowała ulewy. Lokalnie spadło do 40 l/mkw. deszczu.

Podtopiony szpital

Intensywne opady występowały m.in. w okolicach Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie podtopiony został lokalny szpital. Niezbędna była interwencja strażaków. Ulewy utrudniły także ruch na drodze krajowej nr 7.

- Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy personelowi medycznemu przy usuwaniu skutków podtopienia. Wypompowaliśmy wodę z zalanych piwnic szpitala - poinformował mł. kpt. Bogdan Grzymowicz z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

Dziewięć zgłoszeń w Aleksandrowie Kujawskim

Gwałtowna pogoda występowała także m.in. w Aleksandrowie Kujawskim. Do godz. 18 strażacy otrzymali tam dziewięć zgłoszeń. Interwencje dotyczyły głównie zalanych piwnic, z których funkcjonariusze straży pożarnej wypompowywali wodę.

Także na Kontakt 24 otrzymywaliśmy od Was materiały dotyczące ulewnych opadów i burz. Wysyłaliście je z głównie z woj. kujawsko-pomorskiego. Jak poinformował jeden z Reporterów 24, Przemek tvn24, oberwanie chmury wystąpiło także w Skibinie, gdzie zalanych zostało kilka ulic. Dostaliśmy od Was też nagrania i filmy z Rypina, Aleksandrowa Kujawskiego i obwodnicy Świecia.

Autor: zupi/aw / Źródło: TVN24, Kontakt 24

Pozostałe wiadomości