Najnowsze

Pocztówkowe krajobrazy i błękitne wody

Najnowsze

Reporter 24 zwiedził m.in. Błękitną Jaskinię

Czarnogóra to wspaniałe miejsce na spędzenie wakacji, o czym przekonały nas zdjęcia przesłane na Kontakt Meteo. Można obejrzeć na nich m.in. Bokę Kotorską - jedyny fiord południowej Europy i miasto, które często pojawia się na pocztówkach.

Reporter 24 telemah1 przesłał do redakcji zdjęcia z Czarnogóry - południowoeuropejskiego państwa leżącego nad Morzem Adriatyckim. Choć wakacje mają się ku końcowi, wielu z naszych czytelników na pewno zdecydowało się wziąć urlop we wrześniu. Może dzięki zdjęciom Reportera 24 wybiorą wypoczynek w Czarnogórze?

Boka Kotorska - jedyny fiord

Na fotografiach telemaha1 można obejrzeć Bokę Kotorską, czyli zatokę w południowej części Adriatyku. Ma ona językowaty kształt i głęboko wrzyna się w ląd. O Boce Kotorskiej mówi się często jako o fiordzie Europy Południowej:

Błękitna Jaskinia - raj płetwonurków

Reporter 24 wpłynął także do środka tzw. Błękitnej Jaskini, która znajduje się na północy Czarnogóry Półwyspie Lustica. To miejsce jest szczególnie popularne wśród płetwonurków:

Miasto-pocztówka

Otrzymaliśmy także zdjęcie z miejscowości Sveti Stefan, które jest położone na skalistym półwyspie w bliskim sąsiedztwie Budvy. To malownicze miasto bardzo często pojawia się na pocztówkach z Czarnogóry:

Autor: map/rs / Źródło: Kontakt Meteo

Pozostałe wiadomości