Pochmurno i mokro na alpejskich stokach

Prognoza pogody dla narciarzy w Alpach
Prognoza pogody dla narciarzy w Alpach
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody dla narciarzy w Alpach

Dla narciarzy w Alpach to nie będzie udany dzień. W przeważającej większości ośrodków ma padać deszcz. W kilku miejscach z racji niskich temperatur można spodziewać się śniegu. Za to w dwóch ośrodkach temperatura skoczy do 20 st.

Wypoczywających we francuskich kurortach w środę pogoda raczej nie zachwyci. Będzie pochmurno i deszczowo. Termometry pokażą od 5 do 14 st. W trzech ośrodkach będzie chłodniej: w Courchevel (2 st.), Val d'Isere (-2 st.) i w Chamonix (-3 st.). W Val d'Isere zamiast deszczu ma padać śnieg.

Kiepska pogoda obejmie również włoską część Alp. Dzień zdominują chmury i deszcz. Temperatury w większości ośrodków wyniosą od 5 do 13 st. Więcej odnotuje Madonna (16 st.), a mniej Livigno (3 st.) i Breuil de Cervinia (-5 st.).

Bardzo ciepło

Gości austriackich ośrodków także czeka deszczowy dzień. Będzie dosyć ciepło, od 9 do 18 st. Rozpogodzeń można się spodziewac tylko w dwóch ośrodkach, które odnotuja też najwyższe temperatury: Zell am See (18 st.) i Kitzbuhel (20 st.).

Podobna pogoda będzie w niemieckiej części gór. Termometry pokażą tam od 5 do 17 st. Wyjątkiem będzie Inzell - nie tylko odnotuje aż 21 st., ale też będzie tam można liczyć na przejaśnienia.

Przebywających w szwajcarskich ośrodkach czeka deszczowy i chłodny dzień. Najzimniej będzie w St. Moritz (-1 st.), gdzie spadnie śnieg, oraz w Andermatt (0 st.), Adelboden i Gstaad (2 st.). Najcieplejsze Veysonnaz odnotuje 14 st.

Autor: js/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości