Najnowsze

"Po deszczu zawsze wychodzi słońce"

Najnowsze

Agnieszka Cegielska w słonecznym Biogradzie na Moru (TVN24)
Agnieszka Cegielska w słonecznym Biogradzie na Moru (TVN24)

"Po deszczu zawsze wychodzi słońce" - tymi słowami pocieszał nas nasz przyjaciel Chorwat, kiedy byliśmy w deszczowej Opatiji. I chociaż ma on niewiele wspólnego z prognozowaniem pogody, to nie musieliśmy długo czekać, żeby jego słowa się sprawdziły.

Jak tylko dotarliśmy do Biogradu, to niebo się przejaśniło, a od samego rana zaczęło świecić przepiękne słońce.

Biograd na Moru, biały gród nad morzem, to mała, spokojna miejscowość w środkowej Dalmacji.

Miejsce bardzo dobrze znane żeglarzom, którzy potrafią przyjechać tu nawet w lutym, żeby wziąć udział w regatach walentynkowych. I jak tu nie pokochać chorwackiego wiatru we włosach? W Biogradzie na pewno można odpocząć, wyciszyć się i nabrać sił na kolejne dni. My ruszamy dalej, nasz kolejny przystanek to Primosten.

Zamglona, tajemnicza, spokojna...

A wcześniej Chorwacja skryła się pod deszczowymi chmurami - zamglona, tajemnicza, spokojna, momentami bardzo romantyczna... Tak właśnie przywitała nas luksusowa chorwacka dama - Opatija.

Miałam przyjemność być tu klika lat temu, ale nigdy bym nie pomyślała, że to miejsce w czasie opadów deszczu ma w sobie tyle uroku.

Piękne stare domy otoczone niezwykłą zielenią i egzotycznymi roślinami, najdłuższa promenada, po której spacerując można dotrzeć do Lovrano i najpiękniejsze ogrody i parki, jakie do tej pory widzieliśmy w Chorwacji.

Ten dzień był dowodem na to, że w Chorwacji można sie zakochać także w brzydkiej pogodzie.

TVN Meteo w deszczowej Opatiji (TVN24)
TVN Meteo w deszczowej Opatiji (TVN24)

Autor: Agnieszka Cegielska / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości