Najnowsze

Piknik w płatkach wiśni. Już wolno się śmiać i świętować

Najnowsze


Mieszkańcy Tokio koniec tygodnia spędzają pod kwitnącymi wiśniami. W parkach rozkładają koce i urządzają huczne pikniki. To ich pierwsze beztroskie dni od czasu ubiegłorocznego trzęsienia ziemi i tsunami oraz zagrożenia rakietowego ze strony Korei Północnej.

W parku Ueno, gdzie zostało nakręcone powyższe wideo, rośnie 1200 wiśni. Przez ostatni rok stały tam znaki zachęcające Tokijczyków i turystów do zachowania powściągliwości i powagi w ramach solidaryzmu z poszkodowanymi w katastrofie trzęsienia ziemi. Kilka tygodni temu znaki usunięto i Japończycy po raz pierwszy od dawna mogą śmiało uśmiechać się i świętować wiosnę.

Czas na piknik

Od kilku dni w parku trwa nieprzerwana impreza. Przyjaciele organizują pikniki, a pracownicy firm odpoczywają w cieniu kwitnących wiśni. Przez alejki przewijają się tłumy z aparatami w rękach, by utrwalić ten niecodzienny widok. Panuje luźna i sielska atmosfera. Nikt się nie spieszy.

Japońscy biolodzy twierdzą, że szczyt zakwitu wiśni przypadnie na dni 7-8 kwietnia, nieco później niż w zeszłym roku, a to za sprawą surowej tegorocznej zimy.

Autor: mm/mj / Źródło: Reuters TV

Pozostałe wiadomości