Najnowsze

Pierwszy Polak od 2006 roku. Dobrowolski wygrał 16. PKO Poznań Maraton

Najnowsze

Emil Dobrowolski zwycięzcą 16. PKO Maratonu Poznańskiego

Polak Emil Dobrowolski wygrał 16. PKO Poznań Maraton. Bieg ukończył z czasem 2:13:50, który pozwolił mu pobić swój życiowy rekord. - Leciałem, ile mogłem - opowiadał na mecie. Natomiast pierwszą kobietą była Kenijka Irene Chepkirui Makori z czasem 2:32:48. W zawodach wzięło udział ponad osiem tysięcy osób.

Emil Dobrowolski to znany lekkoatleta i długodystansowiec, rocznik 1986. Maraton w Poznaniu ukończył z czasem 2:13:50, dzięki czemu pobił swój dotychczasowy rekord życiowy 2:14:39 ze startu w Maratonie Warszawskim w 2014 r.

Szacun dla zwycięzców! :)

Posted by Rzecznik Prasowy Miasta Poznania on 11 października 2015

- Na 12-13 kilometrze, kiedy zaczęliśmy dobiegać do Kenijczyków, stwierdziłem, ze jest szansa ich przegonić. Na 20-30. kilometrze miałem 40 metrów do prowadzącego i wtedy stwierdziłem, że da się wygrać ten maraton. Na 33-34. km przyspieszyłem i dogoniłem go - opowiadał chwilę po wygranej Dobrowolski.

- Moment krytyczny miałem na 35. kilometrze i trzymał mnie prawie do samego końca. Zaczęły mnie łapać skurcze w obydwu nogach, do tego doszła kolka, zacząłem wątpić w wygraną, ale leciałem, ile mogłem - relacjonował Dobrowolski.

Dodał, ze sukcesu nie osiągnąłby bez swojego pacemakera, dzięki któremu przez pierwsze 25 km biegł w równym tempie.

Podium

Jako drugi na metę dobiegł Kenijczyk Robert Langat z czasem 2:15:40, a jako trzeci Ukrainiec Bogdan Semenowycz z czasem 2:17:18.

Natomiast wśród pań jako pierwsza na mecie pojawiła się liderka całego biegu Irene Chepkirui Makori z Kenii. Dobiegła z czasem 2:32:48. Drugą kobietą na mecie była Białorusinka Volha Krautsova z czasem 2:37:55, a trzecią polka Angelika Mach z czasem 2:42:15.

Czołówka kobiecego biegu: 1. CHEPKIRUI MAKORI IRENE; 2. KRAUTSOVA VOLHA; 3. MACH ANGELIKAGRATULACJE!

Posted by Poznań Maraton on 11 października 2015

Wózkarze, którzy wystartowali na 10 minut przed biegaczami, byli na mecie po godzinie 10. W kategorii panów zwyciężył Zbigniew Wandachowicz, a w kategorii pań Anna Oroszova.

Znamy już pierwszych zwycięzców! W kategorii wózków łańcuchowych wygrał Zbigniew Wandachowicz ze Szczecina! Na drugim...

Posted by Poznań Maraton on 11 października 2015

Poznań po raz 16.

Zawodnicy maratonu w Poznaniu wystartowali w niedzielny poranek punktualnie o godzinie 9. Łącznie ponad osiem tysięcy osób wzięło udział w tych zawodach.

Zapraszamy do relacji zdjęciowej na żywo

Posted by Poznań Maraton on 11 października 2015

Głównymi ulicami miasta

Tradycyjnie zawodnicy wystartowali z ul. Grunwaldzkiej, a finiszowali na placu Św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Trasa była bez trudnych podbiegów, szczególnie w końcówce. Zawodnicy pobiegli głównymi ulicami miasta, zobaczyli Bramę Poznania, Katedrę, Park Sołacki, był też sentymentalny powrót w okolice Jeziora Maltańskiego, gdzie narodził się maraton. Uczestnicy pobiegli też po murawie INEA Stadionu krótko przed finiszem.

Mapa trasy PKO Poznań Maraton
Profil trasy PKO Poznań Maraton

Medal z historią

Uczestnicy biegu w Poznaniu dekorowani są na pamiątkę medalem, który za każdym razem nawiązuje do szczególnych chwil z historii stolicy Wielkopolski. W tym roku na medalu maratońskim znalazła swoje odbicie 25-letnia historia flagowej poznańskiej imprezy – Malta Festival Poznań.

Awers medalu 16. PKO Poznań Maraton
Rewers medalu 16. PKO Poznań Maraton

Autor: PW/kka / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości