Najnowsze

Pierwszy ćwierćfinał w deszczu?

Najnowsze


Czeka nas dzień przerwy w rozgrywkach piłkarskich mistrzostw Europy. Ale już w czwartek i piątek na stadionach w Warszawie i Gdańsku rozegrane zostaną dwa spotkania ćwierćfinałowe. Co szykuje pogoda szykuje piłkarzom i kibicom?

W czwartek 21 czerwca na Stadionie Narodowym zmierzą się drużyny Czech i Portugalii.

Mamy kiepską wiadomość dla piłkarzy. Przez cały dzień biomet będzie niekorzystny, pogarszający samopoczucie i utrudniający trening, a to za sprawą frontu atmosferycznego, który przyniesie opady deszczu i burze, przejściowo gwałtowne. Towarzyszyć im będzie silny wiatr w porywach 80-90 km/h.

Lepiej przygotować się na deszcz

Wybierający się na mecz powinni zabrać parasole lub kurtki przeciwdeszczowe, bo również wieczorem, przed pierwszym gwizdkiem i w trakcie meczu, możliwe są przelotne opady deszczu. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek szacuje na 30 proc.

Przez cały dzień temperatura w stolicy będzie dość wysoka, słupki rtęci wskażą maksymalnie do 26 st. C. W momencie rozpoczęcia meczu pokażą 22 kreski, a tuż po nim już tylko 19.

W Gdańsku przelotne opady przed meczem

Dzień później, 22 czerwca na stadionie w Gdańsku reprezentanci Niemiec zmierzą się z Grekami. Emocje przed wieczornym meczem od czasu do czasu studzić będą opady deszczu, które wieczorem zanikną. W czasie meczu, między 20:45 a 22:30 nie powinno padać.

W ciągu dnia słupki rtęci wskażą maksymalnie 21 st. C , a wraz z pierwszym gwizdkiem 18 st. C. Kibicom wybierającym się na mecz radzimy wziąć coś z długim rękawem. Po drugiej połowie ochłodzi się do 15 st. C.

Powieje umiarkowanie z północnego zachodu.

Sprawdź prognozę długoterminową ma mecze rozgrywane w Warszawie

Sprawdź prognozę długoterminową na mecze rozgrywane w Charkowie

Sprawdź prognozę długoterminową na mecze rozgrywane we Lwowie

Sprawdź prognozę długoterminową na mecze rozgrywane w Gdańsku

Sprawdź prognozę długoterminową na mecze rozgrywane w Doniecku

Sprawdź prognozę długoterminową na mecze rozgrywane w Kijowie

Autor: adsz,map/mj,rs,ŁUD / Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości