Pierwsze przymrozki. Gdzie temperatura spadła poniżej zera

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Prognoza pogody na dziś

W niedzielę rano temperatura przy gruncie spadła do -1 stopnia Celsjusza między innymi w Białymstoku. Nadchodząca noc również zapowiada się chłodna.

W niedzielę rano pojawiły się pierwsze przymrozki. Jak poinformowała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, wyż Hermenegilda z centrum nad Bałtykiem przyniósł rozpogodzenia w bardzo zimnej masie powietrza polarnego, ale o pochodzeniu arktycznym. Temperatura przy gruncie spadła do -1 stopnia Celsjusza w Białymstoku i Ostrołęce. W nocy z niedzieli na poniedziałek przymrozków przy naszej wschodniej granicy też nie można wykluczyć.

Według niemieckiego serwisu meteorologicznego wetteronline.de, w Łebie, Ostrołęce i Białymstoku temperatura spadła do -1 st. C. Zero stopni odnotowano w Lublinie

Temperatura minimalna przy gruncie odnotowana w niedzielę 5 wrześniahttps://www.wetteronline.de/

Nadciąga ocieplenie

W kolejnych dniach jednak, gdy znajdziemy się w zachodniej części wyżu, tej ciepłej, temperatura będzie rosnąć każdego dnia, by około piątku wzrosnąć do 27-29 stopni na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej.

Jesień idzie, ale lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa, gdyż napłyną do nas z południa ciepłe masy powietrza, a o południowe granice kraju otrą się masy powietrza zwrotnikowego znad Afryki Północnej.

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości