Pięć najgorszych pomysłów na śniadanie

Najgorsze pomysły na śniadanie
Najgorsze pomysły na śniadanie
Najgorsze pomysły na śniadanie

Śniadanie to podstawa. Ważne jest jednak nie tylko to, że je jemy, lecz także to, co jemy. Niektórych niezwykle popularnych o poranku dań lepiej unikać. Przedstawiamy wam kilka z nich.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Zanim kolejnym razem sięgniesz o poranku do lodówki, zastanów się, czy aby na pewno dokonujesz zdrowego wyboru. Pośród dań śniadaniowych, których nie polecają dietetycy, są:

5. Naleśniki

Mleko, woda, mąka, jajka, olej i gotowe. Ale niestety, takie śniadanie jest tłuste i mocno obciąża nasz przewód pokarmowy. W konsekwencji po zjedzeniu naleśników czujemy się zmęczeni i to pomimo tego, że dopiero wstaliśmy z łózka.

4. Parówki i kiełbaski

Ulubione śniadanie dzieci. Jednak przypominamy - przetworzone mięso (a do takich zaliczamy wszelkie parówki, serdelki, kiełbaski) zostało uznane przez Światową Organizację Zdrowia za rakotwórcze i jest na tej samej liście szkodliwych produktów, co papierosy, alkohol czy azbest.

3. Płatki śniadaniowe

Z pozoru zdrowe, ale tak naprawdę zawierają mnóstwo cukru i są mocno przetworzone. Nie ma w nich nic wartościowego. Stanowią głównie puste kalorie. 1,5 godziny po ich zjedzeniu znów robimy się głodni.

2. Pączki

To po nie sięgamy w drodze do pracy, bo są łatwo dostępne (dostaniemy je w każdej piekarni i cukierni) i tanie. Niestety - pączki mają bardzo dużo cukru i tłuszczu. Po ich zjedzeniu dostaniemy szybkiego zastrzyku energii, ale gdy minie pól godziny, znów zrobimy się głodni, a w konsekwencji - rozdrażnieni.

1. Brak śniadania

Pomijanie śniadania sprawia, że tyjemy, bo spowalniamy metabolizm. Organizm zaczyna magazynować zapasy, zamiast je spalać. Ponadto zaczynanie dnia "na głodnego" nie jest dobrym rozwiązaniem, bo jesteśmy podenerwowani, boli nas głowa i nie mamy na nic ochoty.

Autor: mar/map / Źródło: TVN Meteo Active

Pozostałe wiadomości