Pękł lodowiec, zeszła potężna lawina. Zginęło co najmniej osiem osób


W indyjskim dystrykcie Chamoli w stanie Uttarakhand zeszła potężna lawina. Przyczyną zdarzenia było pęknięcie lodowca. Zginęło co najmniej osiem osób. Sześcioro z ocalonych jest w stanie krytycznym.

Co najmniej osiem osób zginęło w lawinie, która zeszła w następstwie pęknięcia lodowca w piątek w Himalajach, w stanie Uttarakhand na północy Indii – przekazały w sobotę indyjskie władze. 384 osoby uratowano. - Odnaleziono ciała ośmiu osób. Operacje ratunkowe są w toku – powiedział dziennikarzom w sobotę przedstawiciel ministerstwa obrony.

Dodał, że sześcioro z uratowanych osób jest w stanie krytycznym.

Pomogło wojsko

Lawina zeszła w dystrykcie Chamoli w stanie Uttarakhand. Z powodu licznych osuwisk został odcięty dostęp do drogi w czterech lub pięciu miejscach. Okolicznych mieszkańców ratowało wojsko.

Obecnie podejmowane są działania w celu przywrócenia sieci komunikacyjnej, na razie drogi są zamknięte z powodu obfitych opadów śniegu – powiadomił na Twitterze szef rządu stanowego Tirath Singh Rawat.

Pęknięcie lodowca i osunięcia ziemi w stanie Uttarakhand w lutym tego roku spowodowały powódź, w wyniku której zginęło ponad 200 osób i zniszczone zostały dwie państwowe elektrownie wodne.

Autor: kw//rzw / Źródło: PAP, Reuters

Pozostałe wiadomości