Październik zacznie się pięknie

Pogoda będzie sprzyjać spacerom po lesie

Wyż rozciągający się od Półwyspu Iberyjskiego po Morze Czarne w najbliższych dniach będzie gwarantem dobrej pogody także nad Polską. Słońce i wysokie temperatury do 20 st. C zostaną z nami do końca września. Chłodne będą tylko poranki i wieczory.

Polska znajduje się w obszarze wysokiego ciśnienia, a to oznacza dużo słońca i dobre samopoczucie, które na pewno utrzyma się do końca tygodnia. Przynajmniej za sprawą pogody.

W środę po porannych mgłach pojawi się słońce, a powietrze nagrzeje do 16 st. C na Podlasiu i 20 na Dolnym Śląsku oraz Ziemi Lubuskiej. Ciśnienie będzie rosło, w południe w Warszawie wyniesie 1017 hPa, ale wieczorem zacznie spadać.

W czwartek przelotnie popada, ale tylko na Podlasiu. Pozostałe regiony będą pogodne. Promienie słoneczne nagrzeją powietrze do 18 kresek na Suwalszczyźnie i 23 na Dolnym Śląsku.

Złota jesień w październiku

Jeszcze cieplej zacznie się weekend. W piątek Suwałki zanotują aż 20 kresek, a Dolny Śląsk 24.

O stopień cieplej będzie w sobotę i niedzielę. 1 października mieszkańcy Suwalszczyzny będą cieszyć się temperaturą wynoszącą 21 st. C, a Dolnego Śląsku 25 st.

Natomiast w niedzielę na Podlasiu słupki rtęci wskażą 21 kresek, a na południowym zachodzie 26.

Na dodatek nie będzie opuszczało nas słońce, zatem w nadchodzących dniach warto zaplanować odpoczynek na świeżym powietrzu.

Jedynie górale odczują niedogodności pogody. W górach będzie wiać halny.

Autor: mm//ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości