Najnowsze

Parny lipiec i suchy sierpień

Najnowsze

Parny lipiec i suchy sierpień

Równo o godz. 19:16 Słońce wejdzie w znak Raka i rozpoczniemy astronomiczne lato. Kiedy wybrać się na wakacyjny urlop, radzi synoptyk TVN Meteo, Arleta Unton-Pyziołek.

Tegoroczne lato będzie burzowe, niespokojne, ale bardzo ciepłe.

W lipcu meteorolodzy spodziewają się wielu rozległych układów niżowych. Większość obejmie swoim zasięgiem całą Europę. - Letnie miesiące będą pod względem pogodowym bardzo statystyczne - powiedziała Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo.

Na lipiec synoptycy zapowiadają największe opady deszczu, ale też rekordowo wysokie temperatury. Upały sięgną nawet ponad 35 st. C. Dotyczy to zwłaszcza terenów południowych i wschodnich naszego kraju.

- Lokalnie występować będą w Polsce burze, w czasie których spadnie nawet 100 litrów na metr kwadratowy - mówi Arleta Unton-Pyziołek.

Sierpień równie ciepły, ale suchy

W sierpniu z kolei dominować mają układy wyżowe. Dzięki temu temperatura będzie tylko nieznacznie niższa - sięgnie 31 st. C, ale deszczu spadnie zdecydowanie mniej.

Synoptycy prognozują, że w czasie letnich miesięcy najmocniej popada na wybrzeżu i w górach. Rejony podgórskie i górskie są najbardziej narażone na intensywne opady deszczu.

Gdzie się wybrać na wakacje

Jaki miesiąc na urlop poleca synoptyk? Arleta Unton wyjeżdża zawsze w sierpniu. Dodaje, że jeśli chodzi o prognozowanie pogody dla siebie, raczej się nie myli.

- Spokój w pogodzie i dojrzałe polskie lato - zachwala sierpień Arleta Unton-Pyziołek.

Autor: usa//ŁUD / Źródło: TVN24, TVN Meteo

Pozostałe wiadomości