Najnowsze

"Papa łabędź, pozostawiony sam sobie, staje na wysokości zadania"

Najnowsze

[object Object]
Łabędzia rodzina z BostonuMatthew Raifman
wideo 2/25

Jeszcze kilka dni temu jedna z łabędzich rodzin z Bostonu liczyła osiem ptaków. Jednak z niewiadomych przyczyn zmarła matka, potem utopiło się jedno pisklę, a jeszcze inne młode było zbyt słabe, by przetrwać. Mimo przeciwności losu z wychowywaniem czwórki dzieci radę daje sobie łabędzi tata. I jak widać na zdjęciach, idzie mu całkiem dobrze.

Pewną łabędzią rodzinę z Bostonu w stanie Massachusetts spotkała spora tragedia. Zaledwie kilka dni po wykluciu się młodych, z niewiadomych przyczyn padła ich matka. Władze miasta stwierdziły, że nie są w stanie ocenić, co było przyczyną śmierci samicy. Wykonana w ubiegłą środę sekcja zwłok ptaka wykazała, że ​​łabędź był w "dobrym stanie", nie miał urazów zewnętrznych, ran, złamanych kości ani siniaków. W jamie ustnej nie znaleziono obcego materiału, a w przewodzie pokarmowym nie było nic, czym ptak mógłby się zatruć lub udławić. Wszystkie narządy miały normalną wielkość i kształt.

Obowiązki łabędziej matki musiał przejąć ojciec. Sześć piskląt to dość duża gromadka dla jednego łabędzia. Krótko po śmierci matki jedno młode utonęło. Inne było zbyt słabe, by poradzić sobie samodzielnie wśród silniejszego rodzeństwa. Dlatego zostało zabrane przez służby ochrony zwierząt. W stadzie zostały cztery pisklęta i ich ojciec.

"Pozostawiony sam sobie, staje na wysokości zadania"

Matthew Raifman, mieszkaniec sąsiedniej miejscowości Brookline, uchwycił wzruszającą scenę. Na jego zdjęciach widać łabędziego tatę, który płynie z trojgiem swoich dzieci na grzbiecie. Jedno pisklę samodzielnie płynie tuż za rodzicem i rodzeństwem.

- Pomyślałem, że podzielę się jedną z najbardziej chwytających za serce, a zarazem rozrzewniających historii od jakiegoś czasu. [...] Ten papa łabędź, pozostawiony sam sobie, staje na wysokości zadania - napisał Raifman w poście w mediach społecznościowych, w których udostępnił wzruszające zdjęcia.

Jak dodał, udało mu się sfotografować ptaki, gdy wypływały spod mostu, na którym akurat się znajdował.

- Miejmy nadzieję, że nasza łabędzia rodzina łabędzi jest już bezpieczna. Cały Wielki Boston trzyma za nią kciuki! - podsumował.

Autor: kw/dd / Źródło: whdh.com

Źródło zdjęcia głównego: Matthew Raifman

Pozostałe wiadomości