Najnowsze

Panda urodziła bliźniaki. Jedno porzuci

Najnowsze

Panda QIAN QIAN została mamą bliźniaków, NEWSML
Panda QIAN QIAN została mamą bliźniaków, NEWSML

Panda wielka Qian Qian została matką bliźniaków. Jest to jednocześnie radosne i smutne wydarzenie, bo te ssaki nie są przystosowane do wychowywania dwóch maluchów na raz. To oznacza, że jeden z misiów zostanie porzucony.

Mama panda wybierze tylko jednego niedźwiadka, którym się zaopiekuje. Drugi trafi w ręce opiekuna i ten zastąpi mu rodzica.

- Aktualnie maluchom trzeba pomóc zrobić wiele rzeczy, takich jak jedzenie, picie i wydalanie – powiedział Li Guo, pandzi opiekun.

Qian Qian jest doświadczoną matką. Łącznie, podczas czterech ciąży urodziła sześcioro małych. Zdobycie tego pandziego serca nie było proste. Długo starało się o nie wielu kandydatów. W końcu na ojca swoich dzieci wybrała dziko urodzonego samca o imieniu Wu.

Wszystko dla ratowania pand

Dla ratowania pandy wielkiej na terenie Chin utworzono 12 rezerwatów, w których przebywa około 60 proc. tych zwierząt. Rezerwat Wolong, największy ze wszystkich, jest jednocześnie ośrodkiem badawczym, w którym prowadzi się hodowlę pandy wielkiej w niewoli.

W programie ratowania pand wielkich biorą udział także ogrody zoologiczne na całym świecie. Pierwsza panda została wywieziona do zoo w Stanach Zjednoczonych w 1936 roku.

Autor: usa//aq / Źródło: NEWSML, TVN24

Pozostałe wiadomości